güzel anlamlı sözler 2021, en manalı güzel sözler 2021

Karmaşık Duygular, Stefan Zweig – Kitap Yorumları

Karmaşık Duygular, Stefan Zweig – Kitap Yorumları..sayfamızda Sevilen yazarlardan Stefan Zweig’ in Karmaşık Duygular kitap yorumları yer alır

Okullarda insan ruhunun derinlikleri diye bir ders olsa bu kitap okutulmadan kimse mezun olamazdı. Kitapta yer alan hikayelerin herbiri başka bir yerine dokundu kalbimin, içime işledi. İnsan ruhunu, düşleri, korkuları, hırslarıyla bunca anlamak, bu anlayışı böyle bir uslüpla yazmak… Stefan Zweig çok başka çok..

Popüler kültürün en önde gelen yazarlarından biri olarak Zweig, eserleriyle, anlatımıyla, gerçek anlamda el üstünde tutulası bir yazar. En azından ben bu şekilde düşünüyorum.

Bu kitabı birkaç öykü içeriyor. Benim için arka planda görebildiğim kadarıyla, zıtlıkları konu almış hikayelerinde, bir varsın bir yok, gençlik ve yaşlılık, ahlak ve ahlakın yoksunluğu gibi konuları hikayeleştirerek sizleri yine büyük bir betim dünyasının içine sürükleyecektir. Tabi aynı zamanda düşündüreceğini de düşünüyorum. Özellikle Zıt İkizler hikayesinde..

İlk ve son öykü beni derinden etkiledi. Zweig’in bu derin psikolojik tahlilleri insanları ne kadar iyi gözlemlediğinin bir kanıtıdır. Kesinlikle okunması ve anlaşılması gereken bir yazar ve kitap olduğuna inanıyorum.