güzel anlamlı sözler 2021, en manalı güzel sözler 2021

John Fowles Sözleri, Kitap Alıntıları

Sayfamızda John Fowles Sözleri bulunmaktadır.. Koleksiyoncu ve büyücü kitaplarından alıntı Sözleri okuyacaksınız 

Yani kadınların çoğu bir konuda iyi olmakla yetinirler, kafaları pratik sorunlara yönelmiştir ve becerikliliklerini, güzeli çirkinden ayırma marifetlerini kanıtlamaktır dertleri. Bir türlü anlayamadıklarıysa şudur: Bir insanda kendinin en uç sınırına kadar gitme arzusu varsa, sanatın aldığı şeklin önemi kalmaz. 

Hüznü kabullenmek… Her şeyin neşe dolu olduğunu iddia etmek ihanetti. O an hüzünlü olan her kişiye, her zaman hüzünlü olan her kişiye ihanetti; böylesine bir müziğe, böylesine bir hakikate ihanetti. 

Her canlı, yaratıcı ve vicdanlı kişinin çevresindeki bayağılığın kurbanı olması neden? 

Aşk insanın yakasını bırakmaz. Erkeklerin yakasını. Yeniden yirmi yaşına döner insan, yirmi yaşında olduğu gibi acı çeker. Yirmi yaşının bütün saçmalıkları. Şu anda sana çok mantıklı görünüyor olabilirim, ama kendimi hiç de öyle hissetmiyorum. Bana telefon ettiğinde, heyecandan neredeyse altıma kaçırıyordum. 

Onu öldürmek, inandığım her şeye karşı çıkmak anlamına gelir. Kimileri, sen yalnızca bir damlasın, sözünde durmaman bir damla, önemi yok, diyecekler. Ama dünyadaki kötülüğü destekleyen bu küçük damlalardır. Küçük damlaların önemsizliği üzerine konuşmak saçmalıktır. Küçük damlalar ve okyanus aynı şeydir. 

Eğer Tanrı varsa, karanlıkta kin dolu dev bir örümcek olsa gerek.

Ama unutmak insanın yapacağı değil, başına gelecek bir şeydir ve benim başıma gelmedi. 

Güç, insanı yoldan çıkarır.

İnsanları ele veren konuşma biçimleridir, ne söyledikleri değil. 

Ait olmak iki yönlüdür. Bir veren, bir de verileni alan. Sen bana ait değilsin, çünkü seni kabul edemem. Karşılığında bir şey veremem. 

Sıradan insan uygarlığın lanetidir.

Ama o denli sıradandı ki, olağandışıydı.