güzel anlamlı sözler 2021, en manalı güzel sözler 2021

Bob Dylan Sözleri

Bu sayfamızda, Bob Dylan sözleri ve 2016 Nobel ödülü kazanan pop şarkıcısının biyografisini okuyacaksanız..


Sanatçı, Şarkı sözü ile ilk nobel kazanan sanatçı olma ünvanı da almış oldu..2016 Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Nobel Komitesi Bob Dylan’ın “Amerikan şarkı kültüründe yeni bir şiirsel anlatım yarattığı için” ödüle layık görüldüğünü belirtti. Peki 2016 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Bob Dylan kimdir?

Bob Dylan Biyografisi :

Robert Allen Zimmerman veya sahne adıyla Bob Dylan, 24 Mayıs 1941’de Minnesota’da dünyaya geldi. Abram Zimmerman ile Beatrice “Beatty” Stone’nın oğlu olan Dylan aynı eyaletin Hibbing şehrinde büyüdü.

Dylan’ın büyükbabası Zigman Zimmerman ve babaannesi Anna Zimmerman, aslen Kağızmanlı. Amerikalı protest şarkıcı Bob Dylan yazdığı kitabında atalarının Türk olduğunu ifade etti. Bob Dylan, hayatını ve 40 yıllık kariyerini kaleme aldığı üç serilik kitabının ilk cildinde büyükannesinin Trabzonlu olduğunu ve Kırgız soyadını taşıdığını belirtti

Anlamlı Bob Dylan Sözleri

Arkandan oynanan oyunları bilmediğini sansınlar, sen çocukların beyin gelişimi için oyuna ihtiyaç duyduklarını bil, sorun olmaz.

Bir kadın erkeğin yanında gözlerini kapatıyorsa aşık oluyordur, erkek gözlerini kapatıyorsa, kadın alışveriş yapıyordur.

Hiç hαtα yαpmαyαn insαn, hiç bir şey yαpmαyαn insαndır. Ve hayatta en büyük hαtα, kendini hαtαsız sanmaktır.

bazı insanların konuşacak kadar zekaya, yada susacak kadar edebe sahip olmaması; hayattan soğumam için yeterli bir sebep.

Ne kadar yersem o kadar acıkırım mantığı nasıl yanlışsa, ne kadar seversem o kadar sevilirim mantığı o derece yanlıştır

Birine yardım etmek istiyorsan sakın bir büyüklük yapıp akıl verme, keza geriye kalan sana yetmeyebilir.

Asla bir salakla tartışmayın.. Çünkü dışarıdan bakanlar hanginizin salak olduğunu anlamayabilir.

Unutamıyorsan umursama; çünkü hayat değil, sen hayatı üzmelisin. İşte bu yüzden altını çizdiklerinin bazen üstünü çizmelisin!

Aslında düşünmeye bile gerek yok. Ben kendimi biliyorsam, kendini bilmezlerin hakkımda söylediklerinin ne önemi olabilir.

Bazı erkekler çok paranın bütün kızları etkileyeceğini sanır. Tıpkı çok makyajlı kadının, kendini çok güzel sanması gibi

Kimseden akıl alacak kadar aptal değilim. Bana kalırsa sen akıl vermeden önce, geri kalanının sana yetip yetmeyeceğini hesapla.

Akıl mı, para mı ? dedi. Ben para dedim. Ben olsaydım akılı seçerdim dedi. Haklısın dedim; herkes ihtiyaç duyduğu şeyi seçer.